Węgry pozostawiają Polskę?

Wegry najprawdopodobniej pozostawia Polske sama na placu boju. Orban jest bliski dogadania sie z Unia Europejska. Najprawdopodobniej dyktator wegierski rozrozumial w pore, jak wazne sa pieniadze, ktorych potrzebuje na rozowoj swojego kraju. Bardzo ciekawi mnie, co uczyni nasza swieta- nieskazitena partia, czy bedzie nadal bronic swoich "slusznych racji"?- czy moze jednak "polegnie" w (bezsensownej) walce z Unia, ktora nas dodatkowo ruinuje(?)!

@gary kuur Kiedy ta twoja czaszaka zaczaji, ze jest to tak, jak z tym dawaniem w szyje. Mianowicie mozna dawac i mozna miec dzieci. Podobnie jest i z Orbanem mozna pokrzyczec i powyglupiac sie, ale w koncowym rachunku trzeba isc po rozum do lepetyny i dostrzec madrosc plynaca z lacinskich powiedzen "Pecunia non olet": Dodam od siebie raduje serce. Mam nadzieje, ze ktos w PiS to zrozumie i dostosuje sie do innego powiedzenia "Pacta sunt servanda"

Orban to wytrawny polityk załatwił sobie tani gazu ropę a teraz kasę z unii a nasi jełopy jak zawsze z ręką w g... Niestety takich wybieramy aż żal na te Polskę patrzeć jakich ta święta ziemia idiotów zrodzila

Węgry w czasie II wojny światowej były jednym z państw satelickich współpracujących z hitlerowskimi Niemcami. W czasie I wojny światowej - po stronie Niemiec. W wojnie Rosji z Ukraina popierają Putina ! "Przyjdzie dzień, że w Warszawie będzie Budapeszt" - J. KACZYŃSKI

gary muur na białoruś do łukaszenki wielbicielu.

Jeżeli ktoś nie rozumie , że w polityce nie ma przyjaźni tylko INTERESY , to niech raczej bawi się klockami lub rozwiązuje krzyżówki czy rebusy zamiast wypisywać niemądre tematy.

Unijne pieniądze należą nam się jak psu buda i żadna Unia nie będzie przekreślać polskich wartości w zamian za pieniądze.

edek, powiedz prosze , jaki dobry interes polityczny robi twoj nieudolny pisowski rzad, blokujac ( z glupiego wrecz marginalnego powodu) przeplyw
doplat pieniedzy z budzetu Unii Europejskiej, ktore sa nam bardzo potrzebne na rozwoj gospodarczy naszego kraju?

Do lelek, twoich banialukow nie warto komentowac, to co obnazasz tutaj, jest wyjatkowa przypadloscia.

Gary muur prowokatorze

No i zrobił nas w jojo bratanek. No i Zero będzie miękiszonem i zasługuje na trybunał stanu za działanie na szkodę naszej umiłowanej Ojczyzny.

Kiedy to w historii naszego kraju było dobrze jeżeli u władzy byli tzw. "prawdziwi Polacy"?

Gary Mur, jak napisałem - baw się klockami, jeżeli nie rozumiesz zmian w polityce.

Janina w UE obowiązuje zasady. Jeśli się ich nie przestrzega mimo że się premier zobowiązał do ich realizacji i przestrzegania to nawet łańcuch od budy nam się nie należy. Nie podobają się nam zasady zawsze możemy zebrać zabawki i iść na swojej podwórko. Pytanie czy tego chcemy?

Szymon czy w UE te standardy są sprawiedliwie egzekwowane od wszystkich członków?

Do Szymon: tak, chcemy.

Szymon - w UE panują zasady dyktowane przez Niemcy. Myślisz, że jeśli będziemy w podskokach spełniać wszystkie ich wymysły (ups.. zobowiązania), to Niemcy dadzą nam spokój? Jesteś w wielkim błędzie. Będą ciągle nowe wymysły (upss.. zobowiązania), dopóki nie wróci rząd, który był spolegliwy wobec Niemiec i ich polityki.

edek niczego nie udowodniles procz wlasnej infantylnosci. Nie przedstawiasz zadnych argumentow, by moc udowodnic swoje racje, tylko jakies klocki chodza ci po glowie!
O czym z toba dyskutowac, skoro ty zawsze rzucasz puste hasla i wypisujesz brednie.

do speedy: spolegliwy -zawsze oznaczało człowieka godnego zaufania, na którym można POLEGAĆ.Teraz niektórzy niewłaściwie używają tego określenia. Chciałbym, żeby wszyscy w Polsce przestrzegali prawa,również aktualna i przyszła władza. Dla przykładu chcę zapytać; ile osób może wybrać sejm do KRS?,bo wybrał 19,a jak jest w Kontytucji RP?, bo ja widzę ,że 4.

Janina, tak, chcemy? Ty chcesz, bo nie rozumiesz tego fenomenu gospodarczego Unii. Wypowiadaj się wyłącznie za siebie. Unia jest na podobieństwo Unii Stanów Ameryki. Dlatego USA jest silna i wielka bo jest wielki gospodarczy rynek. 85% Polaków chce być w Unii - rozumie ten fenomen.

Przestańcie z tymi Niemcami. To nasz najważniejszy partner handlowy-ok.28% polskiego exportu idzie do RFN. Ze względu na siłę gospodarki Niemcy mają większe znaczenie niż Polska nie tylko w UE ,ale w całym świecie .Polska z tego względu więcej znaczy od Portugalii, Węgier, Słowacji i wielu innych krajów. Sympatia w polityce też odgrywa rolę, przykłady: Belgia a Wlk. Brytania w I wojnie, Piotr III a wojna z Prusami, Piotr I a August II, car Rosji nie godzi się na propozycję króla Prus dot.zabrania części ziem Rzeczypospolitej. A w średniowieczu było mnóstwo takich przykładów.

Gary Mur, nie rozumiesz tego, że Polska nie brała ślubu z Węgrami? Polityka, to umiejętność zmian, podejmowania decyzji i lawirowania. W polityce nie ma uczuć, są tylko interesy. Twoje sugestie, że niby Węgry pozostawiają biedną Polskę, która powinna z rozpaczy ...., jest śmieszne i świadczy o twoim niewyrobieniu politycznym. Zapamiętaj, polityka to tylko i wyłącznie interesy! Baw się klockami Garry

edek, biedy edku, problem w tym , ze my niepotrafimy z nikim sie dogadac i robic interesow. Poruszylem temat do Wegrow, poniewaz PiS uwazal ,ze jestesmy z nimi w wielkim sojuszu braterskim i prowadzimy spojna polityke, a jednak nie do konca tak jest.
Skoro jestes tak dobrze zorientowany, to prosze wymien kraje z ktorymi pisowski rzad robi inratne interesy?!
Obecnie PiS prowadzac walke z UE narazil nasz kraj skutecznie na kolosalne straty finansowe, ktorych najaprawdopodobniej nie da sie powetowac.
Skoncz juz te brednie z klockami i przejdz do merytorcznej dyskusji, bo jak do tej pory nie odpowiedziales na bardzo proste pytanie , ktore ci zadalem !

***** ***.Nawet Orban to robi.

Odwieczne powiedzenie o Polakach: mądry Polak po szkodzie lub nie ma gorszego narodu od polskiego.

Janina Polskie wartości według Kaczyńskiego i Jędraszewskiego?
Gratuluję!

Nie wiem nad czym tu rozpaczać. Nad faktem, że jeden dyktator " wypioł się" na drugiego dyktatora.
Taki tu teraz mamy świat "Made in Poland"

Ludowe przysłowie mówi: Daj dziadu grosz ale nie proś aby został panem", a my daliśmy dziadom nie tylko pieniądze ale rzecz straszniejszą - władzę.

Janina, jeśli tak mówisz, to chyba jesteś putinowskim trollem. Trolom dziękujemy za wypowiedź. Wracaj do Rosji. Wracaj do siebie.
Speedy przestań powtarzać farmazony prezesa i ziobrystów. Zacznij myśleć samodzielnie. Kilka faktów. Popatrz na podział mandatów w PE że względu na państwo, popatrz też na podział mandatów że względu na partie polityczne. Wystarczy, że kilka krajów np. Francja, Włochy czy Hiszpania i kilka krajów będzie przeciw i Niemcy nie mogą niczego przeforsować. Dodawanie nie jest trudne. Mozesz sam policzyć z kim zależy rozmawiać aby zablokować niechciane propozycje innego kraju. Np. Niemiec. Nasz problem polega na tym, że jesteśmy że wszystkimi skłóceni i nasza polityka zagraniczna leży. PIS chcę, jak zwykle, obwiniać kogoś za swoją nieudolność. Teraz są winni Niemcy. Dziwne, że na te wszystkie złe propozycje Niemiec zgadzają się i łykają jak pelikan Francuzi, Włosi, Hiszpanie i inne kraje UE.?

do Ewa: naród to ludzie a nie- kaczyński.
do janek: to ile Pan dał pieniędzy tym dziadom? Oni nie potrzebują Pana pieniędzy, gdyby Pan był tak mądry jak oni też miałby Pan pieniądze i nie żebrałby Pan o grosz. Zapewne gdyby Pan był przy władzy myślałby Pan o pieniądzach dla siebie, natomiast oni mają pieniądze i myślą o Polsce.

Marianna, kto myśli o Polsce? Rządzący? Firmy produkujące prąd latem miały marżę ponad 1000 zł za MWh. Kopalnia Bogdanka, PGNIG i inne firmy energetyczne ok. 25% zysku. Orlen, Lotos zysk w tym roku 3 razy wyższy niż w 2021. Te wszystkie firmy są firmami skarbu państwa. Z ich powodu inflacja jest 17,9%. Szwajcaria ma inflację 3% - im zapewne zależy na stabilizacji gospodarczej i wiarygodności międzynarodowej. Nasza władza celowo podwyższa inflację - zależy jej na: wzroście dochodów z VAT, relatywnie maleje zadłużenie publiczne itd.

Marianna, "oni" mysla o Polsce- o dojnej Polsce !

Janina co ty tu mądrego przekazujesz ?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.