poniedziałek, 26 lutego 2024

Inwigilacja kont bankowych

Co sądzicie o ustawie która to poszerza uprawnienia instytucji państwowych w tym US do wglądu na prywatne konta osób fizycznych? Czy za taką władzą głosowaliście? Czy nadal będziecie glosować na taką władzę która to obecnie zarzeka się że nie usunie z obiegu gotówki? A tuż po wygranych wyborach znowu za pewne powie " bo unia nam każe i musimy" ? Tylko co ciekawe kiedy nie chcą to nie muszą , nie muszą za wszelką cenę a stawka obecnie jest bardzo duża....

lotus państwo miało ma i będzie mieć wgląd w konta bankowe nie mówią już o Urzędach Skarbowych !

konto bankowe jest po to aby sprawdzać obywatela ile ma pieniędzy ile wydaje od kogo pieniądze wpływają na konto itp w łapę nie weźmiesz jak będzie bez gotówki bo wszystko musi przez bank przejść i będą mieli czarno na białym i czy przekraczasz dochody itp

Ta hydra już dawno ma wgląd do wszystkich danych każdego obywatela... I to nie tylko ta władza. Oczywiście to wszystko dla naszego bezpieczeństwa... Jeśli ludzie wolą być niewolnikami za pseudo bezpieczeństwo to tak jest... I nie zapowiada się na lepsze...

A inna władza lepsza ? Jaka i kogo widzisz ?? Czas komunistów minął !!!!!

PIT 100tys.zł na koncie na WY 200tys.zł . A potem zła władza te rozwiązania są już USA i
w Niemczech tylko w Polsce nie potrzebne????

Tak bedzie, gdyz tego wymagaja rozwiazanie przyjete

Kazikk - żadna władza nie jest po stronie obywatela. Jeśli jednak robią coś, co objawia się jakimś dobrostanem, to robią to z myślą o swoim dobrostanie.

Lud za nic w świecie nie rozumie, że dążenie ku wycofaniu gotówki i przejście wyłącznie na walutę wirtualną to odcięcie sobie podstawowych swobód. Wszystko oczywiście w imię "bezpieczeństwa obywateli". Spójrzcie Drodzy mili na przypadek chociażby tego, co się działo w Kanadzie. Kiedy odbywały się protesty przeciwko restrykcjom pandemicznym protestujący jawnie opowiadali się w kontrze do działań władz kraju. Jaki przyniosło to skutek? Zamrożono im dostęp do kont bankowych. I co by Ci protestujący zrobili, gdyby nie mieli dostępu do gotówki? Nawet bułki z bananem nie mogliby sobie sami kupić, byliby zmuszeni na dłuższą metę do wycofania swoich obiekcji. Tak samo teraz nasz cudowny kraj upoważnia Skarbówkę do wejścia na nasze konto "dla bezpieczeństwa", zarazem zmniejszając limit dla wysokości transakcji gotówkowych.
Podziękuję za taką "troskę o bezpieczeństwo".
Proponuję równie eufemistyczne pojęcie - "gotowanie żaby".

Od zarania pan miał władzę nad poddanym, mógł go opodatkować, zabić, zakuć w dyby, wysłać na wojnę lub przegrać w karty. Niby wieki się zmieniły ale ogólna zasada jakby pozostała.

Nie ma innego sposobu na ograniczenie płacenia do łapy pracownikom bez odprowadzania składek i podatkow lub prowadzenia działalności bez odprowadzania podatków jak ograniczenie płatności gotówkowych co zresztą widać po niektórych wypowiedziach . Od stycznia 23 są nowe niższe limity na płacenie gotówka za towary/ usługi.

I np.tali lekarz nie rusza zarobkow z konta a zyje dostatnie zmieniajac samochody,mieszkania.To z czego to wszystko.Darowizna od niej tez.podateki chyba trzeba placic?

Kazikk
Masz rację /

Kazikk Francja zakazała używania rozwiązań chmurowych MS i Google w szkołach gdyż rozwiązania tych firm nie gwarantują prywatności. Więc przestań generalizować, przestań usprawiedliwiać swój ulubiony rząd. Bez wyroku NIEZALEŻNEGO SĄDU nikt nie powinien mieć wglądu do strefy prywatnej obywateli.

Niech patrzą, na nasze konta. Zobaczą chociaż ile zarabiamy i jak marnie. Bo co niektórzy, nie wiedzą ile kosztuje chleb.

Obywatel co ty piszesz przecież każda władza wie ile my zarabiamy a chleb najdroższy w tvn 24

Jestem u neurologa, prywatnie , 10 minut usługi i płacę 170 Zeta a byłem przedostatni czyli 16 sty. I jak myślicie czy dał mi paragon ? Kolejna wizyta za dwa tygodnie bo muszę dostarczyć badanie koszt 150zł a byłem w kolejce drugi z 14 stu. I jak myślicie? Dał mi paragon? Mój dochód miesięczny 3400 , po opłaceniu wszystkich paragonów wychodzi mi zero . Żeby wyjechać do słonecznej Dominikany dwa razy do roku to muszę kraść . Takie życie

SPA, drogie hotele, luksusowe pensjonaty, egzotyczne wycieczki, gabinety kosmetyczne etc. - płatne gotówką. Hm :)

lekarzom księżom w ciągu roku miliardy przeciekają przez dłonie bez podatku !

A pietruszka w tvpis najtańsza. Za lekarzy to dawno trzeba było sią zabrać. Ale władza na to w d... I tworzy własne kliniki a plebs niech się martwi.

"KIŁA" - do tego dołożyć należy wynajem lokali, mieszkań..., prowadzenie działalności gospodarczej zarejestrowanej w mieszkaniach, które są jednocześnie wynajmowane. Listę można tworzyć...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.