niedziela, 14 kwietnia 2024

Protest rolników

Zapraszam wszystkich chętnych na strajk generalny, który odbędzie się 9 lutego 2024 (piątek) w Grajewie. Nie tylko zapraszam Rolników, ale i Wszystkie Osoby, które nie są zadowolone z polityki Unii. Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy? To zobacz co się dzieje w branży motoryzacyjnej. Czym będziesz dojeżdzać do pracy? Będzie, cię stać na elektryka? Oni będą latać odrzutowcami, a Ciebie będą ograniczać. U Rolników, to samo. Ziemię zostawcie ugorem, gdy na świecie panuje głód. Gdzie tu jest sens? Chore pomysły Unii, muszą się spotkać z protestem Was Wszystkich. Zapraszam do udziału, widzimy się w piątek.

Też jestem za strajkiem. Zobaczymy te wypasione ciągniki (pewnie milion każdy) biednych rolników. Walczmy o rzetelne płacenie rolnikom za ich pracę. Oczywiście zatem wywalczymy też sobie że w sklepach będzie wszystko droższe. Niedawno polędwica była po 16 zł, a teraz już 60 - też na sz .... - mała różnica.

Niech rolnicy płacą ZUS tak jak my! a nie zarabiają ogromne pieniądze a płacą w KRUS grosze! Skoro Unia zła to dotacje od tego roku powinni wam zabrać!

Kazik...a gdzie ty kupowałeś polędwicę po 16 zł????? ile lat temu ???? a gdzie teraz można kupić po 60 zł... chętnie kupie, na pewno swojska.....

@Kazik - czy ty oczekujesz, że na drogę wyjadą 70-letnie, wypracowane ursusy i zetory, żeby policja nawlepiała mandatów i sprzątnęła je lawetami? Ciągnik rolniczy to maszyna przemysłowa służąca do pracy i zarabiania. Podobnie jak ciągniki siodłowe ("tiry") kosztują dużo. Rolnicy kupują je na kredyt i przez nieudaczną politykę naszych pożal się boże "wybrańców narodu" nie mogą tych kredytów spłacać, bo im się co kilka miesięcy ceny zmieniają (i jakoś się tak "dziwnie" składa, że na skupie ceny dla rolników zawsze w dół, a w tym samym czasie w sklepie dla konsumentów w górę).

Co się dzieje w branży motoryzacyjnej?

Dlaczego nie pojedziecie blokować Warszawy?? Co wam Grajewo zrobiło?

Cały wuj zrobicie .Będziecie podskakiwać to wtedy eu pokaże co może

Za krowę rolnik otrzymuje 7 zł za kg .po zabiciu zostaje 40% wagi krowy jako ćwierci..mięso plus kości i skóra.np 500kg rolnik otrzyma 3500zl.kilka lat wstecz rolnicy ubijali krowę w rzeźni i w piątek sprzedawał.bylo podwójne przebicie wtedy gdy za miękkie brało się 5 razy drożej niż żywiec.to znaczy że jak krowa 7zl to miękkie trzeba sprzedać po 35zl za kg i będzie za mięso 7tys z krowy 500kg zywca

Popieram protest .Do Kazika jak nie wiesz czego dotyczy protest to się nie wypowiadaj. Rolnicy nie domagają się pieniędzy chodzi min.o chore przepisy które wprowadza Unia, o to że nasz rynek zalewa żywność z Ukrainy,w której przeważają holdingi rolnicze zarejestrowane w innych państwach a nie ukraińskie małe i średnie gospodarstwa rolne. Do produkcji tej żywności wykorzystywane są środki chemiczne w Unii zabronione,ale jak chcesz jeść nie wiadomo co Twój wybór jedz i dalej nich Cię zżera zazdrość.Ciekawe co Cię wcześniej wykończy zazdrość czy ta żywność tak pięknie wyglądająca nafaszerowana niewiadomo czym i taka tania.Ps nie jestem przeciwnikiem Ukrainy ale tu interes mają holdingi a nie zwykli Ukraińcy

Ty Kazik się ciesz, że ta szynka, czy polędwica w sklepie jest. Już zapomnieliście o limitach na mięso czy nabiał? Artykuł na e-grajewo był. Ci z Unii są jacyś nienormalni. Jako konsument, nie ma co się cieszyć. Też popieram strajk.

Składki na ZUS dla przedsiębiorców podrożały od stycznia 2024 ok. 250 zł. Ciekawe ile podrożały (lub staniały) składki kwartalne na rolniczy KRUS dla rolników?

Kazik widać ze nie wiesz jak działa rynek i skąd ta cena się wzieła skoro na skupie cena około 8zł/kg

Słuchajcie rolnicy to najważniejsze ogniwo całego łańcucha gospodarczego kraju. Nie opluwajcie ludzi którzy żywią cały kraj. Pozdrawiam wszystkich Rolników walczcie o swoje!!! Bo walcząc o swoje walczycie o nasze!!!

Agrocentrum to bata na siebie ukręci tym ukraińskim zbożem. Rolnicy pora własne zboże samemu sobie na paszę przetwarzać!!!!

A wy z tym ZUSem. Płacicie więcej, ale jak przyjdzie emerytura, to i macie więcej. A co w KRUSie? Później tylko emerytura niska.

IGA 48. Będzie płacić podatek, od samochodu spalinowego. Nie wjedziesz do miasta. Nie zarejestrujesz nowego samochodu spalinowego. Nie będzie cię stać na elektryka. A nawet, jak kupisz to drogo będziesz płacić za prąd. Będziesz jeździć tylko wokół komina. Itd. itp. A i jeszcze nie będziesz spać, bo będziesz bała się, że ci się elektryk zapali. Ott, co nam Unia wymyśla. Nawet prezes Toyoty, nie chce produkować elektryków.

Pewnie kazik1 chciałby też otrzymywać emeryturę z krus

Prawda Kazik nie pisze prawdy napisal ze za prad zaplacil 600 zl za szynke 60 zlnie napisal ze rolnik ma okolo10 zl areszte zarabiaja posrednicyPOPIERAM ROLNIKOW BRONCIE NASZA OJCZYZNE

Wy się odpier***** w końcu od rolników, cały czas wielka zazdrość o dopłaty, o domy i ciągniki, czytać już się tego nie da. Na same nawozy rolnik wyda więcej niż tych dopłat dostanie, maszyny muszą kupować bo jest to bardzo ciężka fizycznie praca, a kredyty na nie oby tylko dali radę spłacić. Rolnik nie ma urlopu, wolnych weekendów, nie może pospać sobie w niedzielę po ciężkim tygodniu. Codziennie przez pół dnia krowie dupy ogląda, bo musi rano i wieczorem to bydło obejść. Serio jest czego zazdrościć???? Stuknij się jeden z drugim czasem w łeb i szanuj swoją pracę, żebyś kiedyś u tego rolnika nie musiał gnoju przerzucać żeby mieć na chleb, bo rolnik bez miasta sobie poradzi, ale miasto bez rolnika długo nie pociągnie.

Dla tych wszystkich, którzy w rolniku widzą tylko mniejsze składki krus zamiast zus - ewentualna emerytura będzie również adekwatnie niższa z krus! Mniej płacą - mniej dostaną, aczkolwiek mało który w ogóle dożyje tej emki...

Trzeba sejm w WARSZAWIE zablokowac.

Kazik a czemu Ty nie masz ziemi? Ja po wejściu do unii kupiłem ponad 200ha.mam dopłaty ale życia nie miałem bo zapier....

Rząd oszukał rolników dlatego protest, przed wyborami obiecał coś innego

Gospodarstwa rolne w ukr są w rekach ponadnarodowych koncernów. Z racji wojny i embarga wytworzonych produktów rolnych nie mogą sprzedawać w Rosji wiec trzeba znaleźć inny rynek w miarę blisko miejsca produkcji. Takim niemal idealnym rynkiem jest eu wystarczy tylko statecznie z lobować (lub mówiąc zwyczajnie po polsku przekupić odpowiednich polityków) i droga otwarta. W tym patrząc na europarlament i ujawnione afery raczej nie ma problemu. Żaden protest rolników nie przyniesie poprawy sytuacji tylko spowoduje w..nie innych nie związanych z rolnictwem, a nasi politycy tylko czekają na wiosnę, rolnicy pójdą w pole i nie będą mieli czasu na głupoty. Rolnicy nie osiągną żadnego większego sukcesu bo nie maja poparcia innych grup społecznych, nie ma zastrzyku finansowego od zewnętrznego sponsora, nie ma poparcia hierarchów kościelnych itd. To nie druga "S" i nie te czasy.
W powieści Chłopi, pan mając długi sprzedał chłopski las żydom, gdy chłopi upomnieli się o swoje i doszło do protestu to ich wsadzili do więzienia.

Protestujcie przeciwko globalizacji świata. W końcu ludzie powinni się obudzić że zielony ład to próba ograniczenia naszej niezależności. Nie chcemy odzwyczajenia Nas od złej żywności (nieopartej na owadach i emitującej dwutlenek węgla). Chcemy jeść mięso, pić mleko...

Może to i dobry pomysł,ale w Grajewie co to da ??/

Popieram rolników ,niech mają sobie ten cały KRUS który potem im go? da/ wypłaci , ale bez nich Ty mieszczuchu jeden z drugim nie zjesz swojej ulubionej wędlinki z pomidorkiem itd w imię ekologi , poprostu jesteśmy łupani na kasę i nic więcej !

Apel do rolników. Dlaczego chcecie blokować ludziom życie? Jedźcie zablokujcie Sejm Senat jak wam tak źle . Kto ponosi winę za to całe zło w Unii Europejskiej? Nasi kochani Politycy . Ich blokujcie dajcie im popalić!

Dobrze ze są jeszcze ludzie patrzacy trochę szerzej. Wiekszosc nie dostrzega lasu zza drzew. Będą się klucic bo jeden jest w ZUSie drugi w KRUSie. Jeden za PiS drugi za PO. Jeden woli Krysię drugi Marysię. A za tym wszystkim kryje się pełzający, globalny zamordyzm, brak własności prywatnej, uzależnienie ludzi od władzy i wielkich korporacji. Już coraz mniej nam wolno, coraz więcej jest nam narzucane. A wy kłóćcie się dalej o sprawy drugorzędne.

Mówicie, że na wioskach jest dobrze. To czemu, nie oźeniliście się z panną lub kawalerem z wioski?

Rolnicy są najbardziej wygraną grupą społeczną po wejściu Polski do Uni Europejskiej.
Na każdym kroku dopłaty, dopłaty.
Jak Wam jest źle to idź mieszkać do jednego z mieszkań które kupiłeś.
I będzie po problemie, a my kupimy ziemniaki z Hiszpanii itp.
A najlepiej sprzedawać kg.ziemniaków po 5 zł, to wtedy Wam by się opłacało i jeszcze wziąć 3 zł dopłaty

Różnica między KRUS a ZUS kwartalnie 4800 zł W skali roku jest 19200 zł.Biorą pod uwagę że musimy przepracować około 40 lat żeby osiągnąć wiek emerytalny to daje nam różnicę 768000 zł.Rolniku daj mi to kwotę i nie chcę nawet tej twojej niskiej emerytury,która również powinna także mi być wypłacana.Ekonomi nie da się oszukać.Cyferki prawdę mówią,tylko ten temat was strasznie boli. i nie chcecie tego tematu poruszać.

Nie każdy rozumie co się dzieje teraz na wsi prawda jest taka że wszystko co my sprzedajemy jest tanie a wszystko na półkach sklepowych jest bardzo drogie poza tym z Ukrainy przywożą nam maliny mleko jabłka i zboże

Moim zdaniem nie tylko rolnicy, ale wszyscy powinni zacząć protestować, to będzie tyczyć się nas wszystkich! Każda podwyżka, każde jakieś gowniane prawo dotyczy/odbija się na nas wszystkich.

I tak wszyscy niebawem wyjdziemy na ulice

Skoro tak źle na wsi, to sprzedać wszystko i zapraszam do miasta, aby żyć , pracować i dostawać te wysokie emerytury z ZUS-u. Po co protestować, chce się Wam?

Nie mieszajcie polityki i ostatnich wyborów w to bo jeśli jesteś na tyle bystry wiesz że strajkują przeciwko polityce unii europejskiej bo tak nie było pelo ?

Dla tych co nic nie rozumieja.
21.00 przede mne jeszcze z godzina max 1,5 h chodzenia. Żona w zaawansowanej ciąży chodzi ze mną i pomaga. Pocałujcie mnie w.. Z tymi waszymi doplatami. Mam nadzieję że kiedyś ugryziecie się porządnie w język. Do tego ta piękna pogoda deszcz i wiatr.

@Mieszczuch - protestują ci, co mają kilka milionów kredytu do spłacenia i nie mogą "sprzedać wszystkiego", bo to "wszystko" po sprzedaniu nie pokryłoby długów. Chodzi właśnie o to, żeby nie zbankrutować.

Bonifacy prowadzisz działalność gospodarczą, czy tylko tak teoretyzujesz? Bo jeśli chcesz żebym zatrudnił się u Ciebie to raczej zapomnij. Ja liczyć umiem. Myślisz, że czyim kosztem przeszliśmy kryzys cowidowy i szok związany z wybuchem wojny w zasadzie bezboleśnie? Owszem była i jest inflacja, ale bezrobocie nadal na niskim poziomie. Podpowiem dzięki silnemu sektorowi rolno-przetwórczemu. Zdajesz sobie sprawę, co się dzieje? Czeka nas dalszy skokowy wzrost cen środków do produkcji rolnej, min. nawozów i zalew ukraińskich produktów po dumpingowych cenach. Wszystko w imię chorej ideologii walki ze zmianami klimatu. Jako rolnik postawie sobie wiatrak, czy farmę fotowoltaiczną i będziesz miał "zdrową" żywność z Argentyny, czy poza jakimkolwiek nadzorem cukier z Ukrainy. O ile ona obroni swoją suwerenność. Być może taniej niż od nas. W sumie wszystkie cywilizowane kraje dotują produkcję żywności i rolników. Pytanie, jakiej to będzie jakości, bo wszystko bio i eko to raczej nie na Twoją kieszeń będzie.

Rolnicy protestuja bo nikt nie kupuje ich produktów. To widac w Grajewie ile jest naszych Polskich sklepow same zagraniczniaki.

gdzie dokładnie i od której ten strajk? zablokujecie światła jak w Białymstoku ostatnio?

Mieszczący masz rację. Niech przyjdą do miasta. Nie mówię tu o wszystkich rolnikach, ale mnie nie stać kupić każdemu dziecku samochód czy mieszkanie za gotówkę. A oni bujają się za unijne pieniądze. Niech tylko by im zabrali zobaczyli by jak ich przodkowie zapieprzał na roli. Mi nie przeszkadza to czy ja ziemniaka zjem z Chin czy od nas ten sam grom sylaby w ziemię.

Unia dobra da na wszystko:
na młodego rolnika
dopłaty do ziemi
dopłaty do maszyn
Unia zła bo zaczęła wymagać ;) a za darmo nic nie ma :)

Niektórzy dobrze spostrzegają pewne sprawy. Nawet porównując miasto. Spójrzcie przedtem, każdy miał prywatny sklep i z tego żył. Dziś zabijają was wielkie molochy Biedronki, Lidle, galerie handlowe itp. itd. wielkopowierzchniowe sklepy. Przejdźcie się tylko Wojska Polskiego czy Ełcką. Same lokale do wynajęcia, bo nie ma szans na przebicie się. Tak samo jest z Rolnikami. Jak dopuszczą Ukrainę, jak tam są molochy agroholdingi po kilkaset tysięcy hektarów to bida. Temu się bronią. A w dodatku jaka jest jakość tego ukraińskiego zboża. Jak to zboże przemysłowe.

Pytanie do Portalu. Kto wydaje zezwolenia na otwieranie sklepow w Grajewie i czym maja handlowac. Bo uciety zostal moj komentarz.

Najbardziej na rolników jadem plują Ci którzy 30-40 lat temu pouciekali do miasta bo chlopowi słoma z butów wystawała i na rynek jeździł koniem jajkami handlować. A teraz super traktorów i samochodów zazdroszczą...patrzcie na ten dobrobyt na wsi i płaczcie hahaha

Jak sie nie oplaca to na etat 8h I piwko w reke wieczny placz

Marshall co moje wyliczenia i cyferki bolą,Pochodzę z wsi i prowadzę działalność gospodarczą .Znam pracę na roli jest ciężka jak również moja uwierz mi że pracuje całymi tygodniami i uwierz mi że zatrudniam 10 pracowników którzy pracują , -20 lat -18 lat 18 lat itd ,Mój tata miał 2 konie,kilka krów.Teraz brat mój gospodarzy nie posiada żadnych kredytów ,ale bardzo dobrze sobie radzi nawet w tych ciężkich czasach jakie są dla wszystkich... bo po prostu umie liczyć i nie płacze.Pozdrawiam.

Do Adam1: ludzie niebędący rolnikami również mają milionowe kredyty, coraz większe wydatki, coraz większe podatki i coraz mniej w portfelu. Nie protestują! Ponoszą ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej. Napisz mi proszę kto nakłaniał rolników do brania tak wysokich kredytów na np. 200-300 konne ciągniki, czy ogromne obory z robotami i zadłużenia się ponad stan? Powtarzam: ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej!

To jest nie do pomyślenia ,żeby dać pozwolenie na tak dużą ilość sklepów na terenie Grajewa Nasze pieniądze idą do budżetu niemieckiego ,bo przecież to wszystkie ,,matlochy ,, są niemieckie Prawdopodobnie jeszcze w tym roku mają powstać dodatkowo trzy Jak mają utrzymać się handlowcy i ich rodziny przy takiej konkurencji To wszystko chore Gdzie są nasze małe sklepiki z świeżym mięsem lub warzywami Powinniśmy wszyscy włączyć się do tego strajku ,zarowno mieszkańcy wsi jak i miasta Strąk oczywiście popieram

Składka ROLNIKA na ubezpieczenie zdrowotne NFOZ wynosi za każdą osobę ubezpieczoną w gospodarstwie rolnym 1 zł miesięcznie za każdy hektar przeliczeniowy użytków rolnych w gospodarstwie.....

Po pierwszym solidarnuchu w Polsce wszystko prywatyzowano, likwidowano ch..ra wie jak to właściwie nazwać. Teraz przyszła kolej na chłopów, po co nam polski chłop? Może na wzór wielkopowierzchniowych sklepów będą nam organizować tysiąchektarowe kombinaty agrarne z nowoczesną przemysłową uprawą biomasy żywieniowej. Będzie nowocześnie, tanio, ekologicznie itd. a co najważniejsze będzie ładnie opakowane.

Rolnik haruje od świtu do nocy .A jak latem to i cało noc nie ma urlopów nie ma też wolnych weekendów . Musi zapierdzielać święta. A mieszczuchom dopłaty w oczy szczypią. Niech mieszczuchy pocałują rolników w cztery litery.

ktoś zadał sobie pytanie ? Czy Polska była potrzebna dla uni .Moim skromnym zdaniem nie tylko rynek zbytu i tania siła robocz nic wiecej .

Się tych składek uczepiliście. Wyższe składki ZUS to potem wyższa emerytura w zależności od przepracowanych lat. Z ZUS są zwolnienia L4 ( nie wiem w jakim procencie płatne bo nigdy mnie to nie obchodziło), urlopy macierzyńskie możliwość nie pracowania kobietom w ciąży ,urlopy, dni wolne ustawowo od pracy. A na wsi nie ma że boli że ciąża (bo to nie choroba).

Jak tak boli tych z miasta to że rolnik ma dopłaty to niech niech się zamienią z rolnikiem niech kupią ziemię krowy i niech popracują dzień i noc albo nawet niech tylko pochodzą za rolnikiem to już im powinno wtedy wystarczyć niech zasmakuje tego życia na wsi jak rolnik dzień nie musi zrobić kilkanaście kilometrów na własnych nogach żeby mieszczuch miał na półkach gotowe produkty zapewnione

Komentarz do mieszczuch a ty uważasz że da się dzisiaj prowadzić gospodarstwo rolne bez dużego ciągnika i bez maszyn nie da się więc zastanów się zanim cokolwiek napiszesz

Skoro tak "harujesz" i źle to zapraszam ze mną do pracy, od świtu pracuje za 4.000 miesięcznie. Zrobię opłaty, wykupię leki dziecku (stałe leczenie) i żyje skromnie do pierwszego i modlę się by spokojnie dotrwać do kolejnej wypłaty. Też tyle zarabiasz? Nie mam dopłat z Unii, zwrotów, dotacji, a też "haruje". Zostaw wioskę bo cię słoma chyba kłuje i zapraszamy do mieszczuchów.

Do Anty PiS: wiesz co? Zastanowiłem się. Sam sobie odpowiedziałeś, skoro chcesz prowadzić gosp. rolne, decydujesz się na kredyt to ponoś ryzyko z tym związane. Tak samo jak osoba prowadząca działalność gospodarczą w mieście, czy ktoś, kto kupuje mieszkanie.
P.S znam takich, którzy pracują na skromniejszych maszynach, nie mają po 5 ciągników i nie mają szpanu, a wiesz czego nie mają jeszcze? No zastanów się.... Dobra, już mówię... KREDYTÓW!

Bonifacy skoro znasz pracę rolnika od podszewki to nie rozumiem czemu zazdrościsz wsparcia wynikającego z wspólnej polityki rolnej. Cały świat dotuje rolnictwo i dopłaca. Obaj mamy inne koszty. Duzi rolnicy to przedsiębiorcy. Obracają milionami, a mali stopniowo przechodzą na dwuzawodowstwo. Wszyscy jedziemy na jednym wózku. Ty masz koszty, które non stop rozliczasz na firmę i możesz jechać na minusie. A taki średni rolnik już niekoniecznie. Trzy takie lata jak ostatnie i katastrofa. Rozregulowany rynek i efekt domina. Duzi nie spłacą kredytów i upadną. Ziemię przejmą banki, a małym zwyczajnie nie będzie się opłacać produkować zdrowej żywności po proponowanych cenach. Szykuje się rewolucja technologiczna związana ze sztuczną inteligencją. Z rynku wypadnie 40% zawodów. Orientuj się, bo dotknie to każdego. Nie wiem, czy będziesz konkurencyjny ze swoją firemką. A najlepiej już zacznij zwalniać i kombinuj na 10 lat do przodu. Również pozdrawiam.

Marshall i tutaj z Tobą zgodzę się ,tylko żal mi jest pracowników którzy byli nawet i w ciężkich chwilach mojej firmy i w życiu prywatnym.Tworzyliśmy naszą zakładową rodzinę.Jestem /tak uważam/ dobrym człowiekiem i nie wiem jak zrobię,ale ostatnią rzeczą którą zrobię to będą zwolnienia.To są nie tylko pracownicy,koledzy,przyjaciele to też są wspaniali ludzie za którymi stoję murem.Kilka lat jeszcze mi brakuje do emerytury,ale dotrwam do końca ,a póżniej 'niech się dzieje wola nieba ,z nią się zgadzać trzeba" Pozdrawiam.

smutne...człowiek człowiekowi wilkiem...dlaczego wszyscy nie wspieramy siebie jako ludzi po prostu, mieszcuch,rolnik...co za różnica - człowiek. Strajkują walczą o swoje, wspierajmy albo milczmy. Robią to nie tylko dla siebie i swoich rodzin ale dla wszystkich rodzin również waszych...pomyślcie i uszanujcie

Żeby wszyscy jak rolnicy " z tej samej branży" umieli się wspierać i współpracować, walczyć o dobro wszystkich a nie konkurować...

Jak tak dobrze na wsi na to się wyprowadź.Nie wiem czy w tym luksusie byś miesiąc poradził.Wam w mieście taka bieda ,a czemu nie jeździsz punciakiem tylko po blokami same limuzyny,to z tej biedy miastowej.Nie zajmuj się głupia gadka ,lepiej idź i dorob sobie u tego bogatego rolnika i nie będziesz narzekać ,że w mieście taka drożyzna .

Bogusław, masz rację.

Do mieszczucha a ty czym do pracy dojeżdżasz jak kupisz stary samochód 20-letni to ci się rozkraczy na ulicy i do roboty nie dojedziesz a na polu starymi traktorami też nie da się robić Bo wtedy zamiast pracować to się pod nim leży i go się naprawia

Ja też popieram rolników, ludzie powinni zrozumieć, że dzięki nim mamy co jeść. Nie wszyscy zarabiają dobrze a powinni, bo to ciężka praca, która im zdrowie zabiera. Nie dość, że UE im narzuca ograniczenia, to jeszcze polscy pseudo ekolodzy załatwią ograniczenia dla myśliwych ( bo na to wygląda). Zwierzyna im zeżre uprawy, i będzie jeszcze większa bieda.

Niech się przekwalifikują. Potrzeba żołnierzy, policjantów, lekarzy, programistów...Potrafią tylko strajkować i narzekać. Do roboty! Krowy doić!

A gdzie jest wiceminister Krajewski? Jeździł, obiecywał a teraz ma nas w dupie. Panie, ostatni raz na Ciebie głosowałam.

Jeżeli tym co płacą taki wielki ZUS to kupcie ziemię i zostańcie rolnikami będziecie mieli KRUS i dopłaty !!!a jak nie chcecie płacić ZUS i pracować ciężko na roli to pracujcie na czarno , jesteście wolni macie wybór

Własny węgiel z polskich kopalń był droższy. Nikt nie protestował jak sprowadzali węgiel z zagranicy a zamykali polskie kopalnie. Tanie ubrania z Chin masowo sprowadzane doprowadziły do upadku przemysłu włókienniczego w Łodzi i innych miastach Polski. Nikt nie protestował. Jeden z najstarszych zakładów polskich Ursus przez import zagranicznych ciągników musiał upaść. Nikt nie protestował. Dziwi, że na masową skalę teraz gdy jest to korzystne dla putinowskiej polityki protesty rolników ogarnęły całą Europę. Republikanie z Ameryki są przeciwni udzielenia pomocy krajowi walczącemu z Rosją. Węgrzy blokują rozwój NATO i wsparcie Ukrainy. Czyżby trolle komputerowi z wschodu tak silny mieli wpływ na kształtowanie takich wydarzeń, które bardzo mocno wspierają politykę putinowską?

Do sadowniki A czemu każesz się rolnikom przekwalifikować przyjdź na wieś spróbuj naszej pracy i spróbuj później coś sprzedać a zobaczysz ile zarobisz teraz siedzisz w mieście i nic nie rozumiesz co się dzieje na wsi chyba jesteś bardzo mało inteligentny nie masz zielonego pojęcia co jesz ze sklepów co przywożą do nas z Ukrainy a przywożą już wszystko mleko w płynne mleko w proszku jabłka cukier który to cukier pakowany jest w ciasta w ciastka nawet zupki chińskie do nas przywożą

,,szary człowieku" nie masz prawa używać tego kryptonimu.

Zawsze kupuję produkty polskie ale to już przesada,przez rolników nie dojechałem do pracy, to już żenada zamiast pracować w polu to im się strajków zachciało może tak by z uni wyjść i skaczą się dotacje

Teraz nie wiadomo, co jeść. Ale dobrze, że ludzie to nagłaśniają. A ciekawi mnie, co z produktami z Czarnobyla? Czy to, ktoś bada pod względem promieniowania?

A co robią: PZU Złota Jesień, Uniqa, Nationale-Nederlanden, Aegon, PKO BP Bankowy, Allianz Polska i Pocztylion w Kernel Holding?

To już było, rynek handlu sterowany przez państwo i się nie sprawdziło. Teraz jest wolny rynek. Każdy kupuje co chcę i od kogo chcę. Niektórym ta wolność się nie podoba i by chcieli to ograniczyć tylko tak aby się tylko im opłacało a nie innym. To jest atak na prawo ludzi do swobodnego wyboru towarów w sklepie.

Dzisiaj rano dowiedziałem się z Polsatu, że eksportujemy do Ukrainy za 51,6 mld. zł , a importujemy za 20,2mld zł. Nawet pomijając uzbrojenie ,to na samochodach mamy nadwyżkę prawie 4 mld. Zywności i napojów exportujemy trochę wiecej niż importujemy , więc blokada granicy wcale nie jest w naszym interesie. W temacie KRUS-u to chyba minimalna emerytura rolnicza została zrównana z ZUS-owską.

Ceśki znowu wczoraj blokowali Marianowo. Do roboty, czekacie tylko na odszkodowania i dotacje. Żeby nie unia, to byście ciągali po polu pługi na szelkach tak jak Tomuś z Pancernych.

Marian ty to dopiero jesteś ceskiem pewnie pochodzisz z jakiej samej wiochy jak my wszyscy masz kompleksy brawo rolnicy walczcie o swoje

Zastanawiam się czy rolnicy są na tyle głupi, że nie są wstanie zrozumieć prawdy co jest przyczyną nadpodaży na światowym rynku zbóż i w konsekwencji ich niskich cen.Nie dociera do nich ,że nie kto inny jak Putin i jego zgraja wykorzystuje frustracje i głupotę naszych "gospodarzy" i celowo zwiększa sprzedaż własnych zbóż i ukradzionego na Ukrainie po cenach dumpingowych. Wysypywanie zbóż z Ukrainy jest przejawem bezmyślności a wręcz głupoty bezlitośnie wykorzystywanej przez ruską propagandę i nie tylko ruską.

Marian za rok też będziesz strajkował. Jak ci dowalą dwa podatki od samochodu. Wtedy będziesz krzyczał pomóźcie.

Masz rację to Unia rolników postawiła na nogi.

Całe społeczeństwo się składa na emerytury rolników, składke zdrowotn itp bo rolnicy płacą naprawdę mało a wymagania mają jak każdy a widać na wioskach że biedy u rolników nie ma obecnie

Zgadzam się z ,,to już bylo''

Przerost zatrudnienia w rolnictwie powoduję problemy z utrzymaniem się z tego zawodu. Tylko w Rumuni zatrudnionych jest ok. 2 miliny ludzi a Polsce zatrudnienie w rolnictwie wynosi ok. 1,5 miliona. Jeszcze w pięciu krajach takich jak Włochy , Hiszpania, Francja , Niemcy i Bułgaria zatrudnienie wynosi powyżej pół miliona na poszczególne kraje. W pozostałych krajach zatrudnienie wynosi poniżej pół miliona. Na dofinansowanie rolnictwa w UNI wydawane jest około 33% budżetu posiadanego przez UE. Rolnictwo w UE generuje tylko 1,3% PKB UE i jakim cudem te ok. 9,5 miliona rolników z UE ma wypracowywać solidne dochody. Z tych danych wynika, że w części tych krajów niestety istnieje duży przerost zatrudnienia i bez jej redukcji tego problemu nie uda się rozwiązać.

Na wsiach i tak, jest redukcja. Młodzi idą do miasta na etat, zamiast zostać na roli. Zobaczcie, ile osób z wiosek pracuje w mieście. Wybierają lżejsze życie. Pięć dni porobi i ma wolne. Co miesiąc wypłata. A na wiosce, co? Jak masz zwierzęta, to chodzisz cały czas przy nich. Świątek, piątek ich nie zostawisz. A jak, nie masz zwierząt. To, co? Jak, np. sprzedaż zboże to masz pieniądze. Nie masz zapewnionej stałej płacy, jak w mieście co miesiąc.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.