GRAB Janówka - WARMIA II Grajewo 2:3

Kolejny mecz ligowy rozegrały rezerwy WARMII. W minioną niedzielę w Biernatkach niedaleko Augustowa nasz zespół zagrał z drużyną GRAB Janówka. Na „boisku”, które jest praktycznie… zwyczajną łąką WARMIA II wygrała 3:2. Oddajmy głos trenerowi Kamilowi Randzio:

„O meczu z Janówką jedyne, co można powiedzieć to to, że odbyło się coś podobnego do gry w piłkę nożną i zakończyło się zwycięstwem oraz dopisaniem 3 punktów na naszą korzyść. Nauczeni doświadczeniami z poprzedniego sezonu od pierwszej minuty nastawieni byliśmy na najprostsze kopanie piłki jak najbliższej pola karnego rywali. Fatalne, pełne nierówności boisko, nie pozwalało na choćby próby tworzenia jakichkolwiek akcji. Mimo prostoty planu na to spotkanie i tak mieliśmy duży problem z jego realizacją, nie potrafiliśmy się odnaleźć w sposobie gry, którego na co dzień nie stosujemy. Skutkiem tego był wynik 2:0 na korzyść gospodarzy do przerwy, którzy wykorzystali nasze błędy indywidualne. Druga połowa była dla nas jednak zdecydowanie szczęśliwsza. Dwukrotnie dosłownie wepchnęliśmy piłkę do bramki po ogromnym zamieszaniu w polu karnym. Trzecia bramka to bardzo dobre uderzenie z rzutu wolnego Damiana Węgrzyna i ostatecznie wygrywamy w dość dramatycznych okolicznościach. Cieszy postawa drużyny od strony mentalnej bo tylko determinacją i ogromną wiarą w ostateczne zwycięstwo, udało się to osiągnąć. Martwi niestety to, że ktoś dopuszczając takie boiska do gry naraża zawodników na utratę zdrowia. Uraz, który odniósł Kuba Rybsztat na boiskowej nierówności wykluczy go z gry na dłuższy czas. Trzymamy mocno kciuki za jego szybki powrót do zdrowia.”

Kolejny mecz druga drużyna naszego Klubu zagra w sobotę 8 października o godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII II będzie VERTA Suwałki. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

02.10.2022 Biernatki, Boisko Gminne

GRAB Janówka - WARMIA II Grajewo 2:3 (2:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Wielgat 20', 2:0 Michał Tylman 28', 2:1 Jakub Domitrz 74, 2:2 Damian Węgrzyn 78', 2:3 Przemysław Zarzecki 88'

GRAB: 1.Nowicki - 3.Wielgat, 4.Szyszkowski (60' 19.Kuklo), 5.Liżewski, 6.Harasim (70' 13.D.Karbowski), 7.A.Borkowski (80' 9.Z.Chmielewski), 11.A.Karbowski (Kpt), 14.K.Borkowski, 15.Palczewski, 16.P.Chmielewski, 21.Tylman (75' 12.Rowiński)

REZERWA: 12.Rowiński - 9.Z.Chmielewski, 13.D.Karbowski, 19.Kuklo, 20.Drejer

TRENER: Zdzisław Chmielewski

WARMIA II: 1.Komor - 19.Jagielski, 18.Olszyński, 3.Krupa (Kpt), 4.Grabowski - 11.Marczykowski, 8.Nikolaichuk (46' 6.Szumowski), 9.Zarzecki, 10.Bukowski, 7.Rybsztat (65' 13.Domitrz) - 14.Damian Węgrzyn

REZERWA: 6.Szumowski, 13.Domitrz, 15.Sposób, 17.Sztachelski

TRENER: Kamil Randzio

Sędzia: Kacper Bajkowski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Liżewski (GRAB), Zarzecki, Olszyński, Grabowski (dwie) (WARMIA II)

Czerwona kartka: 90' + 3' Jakub Grabowski (WARMIA II) - w konsekwencji drugiej żółtej kartki