WARMIA II Grajewo - BIEBRZA Goniądz 2:3

Mecze rezerw WARMII Grajewo są zwykle gwarancją wielu emocji. W minioną niedzielę było ich aż zbyt wiele. Nasz zespół zagrał bardzo dobry mecz, ale w starciu z liderem tabeli BIEBRZĄ Goniądz i… sędziowską trójką przegrał 2:3.

Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył Damian Węgrzyn w 17 minucie. Kilka minut później sędzia usunął z boiska naszego bramkarza, który faulował zawodnika gości. Faul niespecjalnie kwalifikował się na czerwoną kartkę – nie była to czysta pozycja rywala, obok akcji byli inni piłkarze, ale sędzia zrobił co zrobił. Grająca w osłabieniu WARMIA nadal radziła sobie bardzo dobrze. Faworyzowani goście dopiero po przerwie w 56 minucie pokonali Rafała Jeglińskiego. Dziesięć minut później kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się 16-letni Jakub Grabowski i grająca w „dziesiątkę” WARMIA ponownie wyszła na prowadzenie. Kiedy mecz zbliżał się do końca i wydawało się, że nasz zespół utrzyma zwycięski wynik do akcji ponownie wkroczył pan Wilczko, który najpierw nie dostrzegł brutalnego faulu zawodnika BIEBRZY na Bartku Bukowskim, a po chwili ukarał zbulwersowanego brakiem wstrzymania gry przez sędziego Wojciecha Koszczuka drugą żółtą kartką, w konsekwencji której nasz zawodnik opuścił boisko i końcowe minuty (sędzia doliczył ich aż 8 do regulaminowego czasu gry!) graliśmy w dziewięciu na jedenastu rywali…plus sędziowie… W 5 minucie doliczonego czasu gry BIEBRZA wyrównała po strzale Jasińskiego. Dwie minuty później zwycięskiego gola dla drużyny z Goniądza strzelił Dekarz, który po podaniu od swojego partnera był na pozycji spalonej. Nie dla sędziego. Ten uznał gola mimo protestów naszych piłkarzy. Takiego wzburzenia skandalicznym sędziowaniem meczu dawno w Grajewie nie było zarówno na boisku jak i na trybunach. Trudno spodziewać się, żeby w A Klasie praca sędziów odbywała się na wysokim poziomie, ale pan Wilczko z Moniek wyraźnie „nie dojechał” z poziomem nawet do podlaskiej A Klasy. W środę 26 października nasz Klub złoży w Podlaskim ZPN wniosek o nieuwzględnianie pana Mateusza Wilczko w obsadzie sędziowskiej meczów naszego Klubu w jakiejkolwiek kategorii wiekowej.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w niedzielę 30 października o godzinie 18:00 w Szczuczynie z rezerwami miejscowej WISSY.

23.10.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA II Grajewo - BIEBRZA Goniądz 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Węgrzyn 17', 1:1 Łukasz Chrzanowski 56', 2:1 Jakub Grabowski 66', 2:2 Przemysław Jasiński 90' + 5', 2:3 Paweł Dekarz 90' + 7'

WARMIA II: 1.Sobolewski - 2.Poślednik, 3.Krupa (Kpt), 5.Koszczuk, 4.Grabowski - 15.Marczykowski (85' 20.Sztachelski), 10.Bukowski, 8.Jankiewicz (65' 19.Jagielski), 11.Wójcicki - 9.Witkowski (80' 6.Szumowski), 14.Damian Węgrzyn (24' 12.Jegliński)

REZERWA: 12.Jegliński - 6.Szumowski, 13.Domitrz, 17.Kacper Randzio, 20.Sztachelski, 19.Jagielski

TRENER: Kamil Randzio

BIEBRZA: 33.Zimnoch - 2.Sygit (Kpt), 3.Kramkowski, 6.Wędołowski, 7.Dekarz, 8.Rosiński, 9.E.Chrzanowski (60' 5.Budnik), 11.Mici (70' 4.Lewandowski), 17.M.Chrzanowski (46' 16.Ł.Chrzanowski), 18.Jasiński, 20.Dubiło

REZERWA: 1.Chojnowski - 4.Lewandowski, 5.Budnik, 16.Ł.Chrzanowski

TRENER: Marek Szerszenowicz

Sędzia: Mateusz Wilczko (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Koszczuk (dwie), Szumowski, Wójcicki, Marczykowski (WARMIA II), Chrzanowski, Budnik, Kramkowski, Dubiło (BIEBRZA)

Czerwone kartki: 24' - Sobolewski (za faul taktyczny), 88' - Koszczuk (w konsekwencji drugiej żółtej kartki) - (WARMIA)