Via Carpatia wg Kaczyńskiego

Redakcja zamieściła wypowiedź Prezesa Kaczyńskiego z Ełku, jednak nie wiem dlaczego przeoczyła wypowiedź z Suwałk, która dla nas jest dość istotna. Na pytanie od posła Zielińskiego: - Świętej Pamięci profesor Lech Kaczyński w 2006 roku ustalił przebieg drogi Via Carpatia po trasie S8 Białystok - Augustów, dlaczego odchodzi się od tej najlepszej, najkrótszej trasy dającej rozwój ścianie wschodniej. Odpowiedź Kaczyńskiego: - Rozmawiałem o tym z panem premierem i mogę powiedzieć tak, rzeczywiście ta droga tędy jest bardziej racjonalnym rozwiązaniem także z powodów militarnych. - Przy pierwotnym planowaniu tej drogi przez mojego brata przeważały względy czysto drogowe, teraz dochodzą względy bezpieczeństwa i to musi być rozstrzygające. Nie będę dodawał swej opinii czy to dobrze czy źle, chciałem tylko przytoczyć wypowiedź, która świadczy że chyba przebieg drogi Suwałki - Białystok został już raczej rozstrzygnięty.

Wilqu bardzo dobrze s19 (Via carpatia) Suwałki-Białystok a s16 Ełk-Knyszyn ( Szczuczyn Knyszyn ) a jak będzie czas pokaże do końca roku ma być decyzja czy ełk- Knyszyn czy Raczki-Białystok (s16)

Może nie znam sie ale taka droga tak blisko granicy ? Raczej nie.

Wilqu ulżyło? Dobrze że wogole zbudują bo poprzednia władza z Tuskiem na czele dla ściany wschodniej wszystko zabierała bo tutaj przecież dzicz żyje

Wilqu potrzebna tobe ona jest że tak się zapytam?

Wystarczy spojrzeć na mapę: Dolina Biebrzy - rozlewiska i bagna stanowią duza naturalna przeszkodę dla atakujacego i ułatwiają stworzenie skutecznej lini obrony z tego kierunku. Poprowadzenie czterech pasow drogi ekspresowej przez dolinę Biebrzy byloby w obecnej sytuacji geopolitycznej wysoce nierozsądne ....


Felek Ty też zachorowałeś na Tusk fobia? Mniej TV INFO

Do narzekających w naszym regionie nie było tylu inwestycji co teraz, dało to miejsca pracy, rozwój regionu dziś i na przyszłość, dobra infrastruktura to kolejne inwetycje, można wiele zarzucić Pisowi ale tu zrobili dobrą robotę, zaraz usłyszę że plany były za poprzednich rządzących, plany to jedno a wykonanie to drugie. Politycy wiele obieują a co robią?

Felek, twoja wypowiedź świadczy o tym, że masz problem z samodzielnym logicznym myśleniem. Nie pij tyle " wina Tuska ".

jedna i druga potrzebna ale z naszego punktu siedzenia lepiej żeby powstała dobra droga od węzła Guty do Białego. Wszystko zależy jak się rozłoży ruch po oddaniu via Baltica.

Droga jest już zaprojektowana. Właśnie od węzła Guty w stronę Rudy. Wystarczy podejrzeć projekty budowy wiatraków w gminie Grajewo. Ich umiejscowienie jest ściśle związane z przebiegiem projektowanej drogi. Wszystko jest na BIP-ie.

Są dwa warianty Guty - Knyszyn lub Rączki - knyszyn Nie ma jeszcze decyzji który wariant zostanie wybrany

Tak.. Ja wiem, że rząd myśli i myśli. Ktoś jednak zapłacił już za projekt Guty-Knyszyn. I co? I nic. Kto bogatemu zabroni.
W rejonie Wojewodzin-Wierzbowo-Guty można było postawić kilka wiatraków więcej. Niestety z powodu ekspresówki nie weszły.

Wszystko,ale wszystło im.Lecha Kaczyńskiego. Pierwszy i jedyny prezent w tym kraju. DOŚĆ!!!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.