poniedziałek, 26 lutego 2024

Co sądzicie o kolejnym muralu

Powstaje kolejny / wojenny / mural w Grajewie. Czy on jest nam potrzebny?

Wszystko co sprawia ,ze nasze smutne ,male i szare miasteczko jest ładniejsze - jest potrzebne. Murale to sztuka wyniesiona na ulice , zdobią budynki na całym świecie. Jak kazdy obraz tak i mural moze sie nam podobać lub nie , każdy z nas ma inne poczucie estetyki . Ale nie zamykajmy sie na sztuke ,nie bądźmy małomiasteczkowi i zacofani. Osobiście uważam ,ze nowy mural jest piękny.

jak go nie będzie to czym wykażą się?

Przy sklepie Gamie na Targowej tancerce już oko odpadło tak wirowała w tańcu

Niech lepiej zajma sie problemem czystosci w miescie /

Lewactwo zawsze będzie uważało że to co narodowe jest złe . sowieckie myślenie nadal funkcjonuje!

Wojenny ..dlaczego? Coś milszego to już nie?

Ewa, mural został sfinansowany przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej,dlatego jego tematyka jest właśnie taka a nie inna.

Ja czekam na mural poświęcony żołnierzom G.Andersa z naszego powiatu

Belzebub, dlaczego zachowujesz sie jak typowy prostak i wyzwasz bezpodstawnie majacych inne poglady polityczne, uzywajac do tego bezmyslnych epitetow i sloganow?
Czym charakteryzuje sie "sowieckie myslenie" ?
Poczucie patriotyzmu wsrod spoleczenstwa w czasach komunistycznych bylo nieporownywalne do tego co dzisiaj prezezntuja tacy jak ty i np. bokiewiczowskie bojowki, ktorych skrajny porazajacy nacjonalizm oparty na pseudo chrzescijanyskich wartosciach- ma tyle wspolnego z patriotyzmem , co chinczyk z pigmejem !

Anna.
WSZYSTKO jak zawsze. Instytuty NARODOWE życie przeszłością i smutkiem, bólem, lękiem i strachem.
Nic radosnego. MUSIMY za wszelką cenę żyć w takiej smutnej kreacji!

Ewa ja Cię doskonale rozumiem , też chętnie zobaczyłabym radosny i pozytywny mural ,ale nie ma co się oszukiwać, pieniądz rządzi wszystkim,kto sponsoruje ten decyduje o temacie.

Instytut narodowy czyli my wszyscy zapłaciliśmy tylko więcej bo jeszcze posadki w instytucie opłacamy. "Patriotyzm: i wojna na ustach rządzących zmiast promowania pokoju.

Anna
Tak to właśnie jest. Rządzi PiS to i obraz smutny pisowski jak oni! :(

Wszelkie propozycje murali można śmiało zgłaszać w UM, Pan burmistrz na pewno je rozpatrzy i może uda się jakiś z budżetu obywatelskiego stworzyć :) parę miejsc na mural się jeszcze w Grajewie znajdzie, a z pewnością sprawią, że będzie na czym oko zawiesic w tym miescie ;)

Szajse- ten , kto zyje przesloscia - nie ma przyszlosci !!

xXxx, ty myślisz, ze na taki szajs są pieniadze. Przecież jest tyle innych potrzeb. Instytut czy też inny grom. To sa pioeniadze podatników. Ministerek nie wyłożył ich ze swojej kieszeni. Zaczyna szukać juz mięsa wyborczego. Już raz nas wykiwał.

Prawdę o'' wyklętych'' trudno napisać ,bo zostaniesz uznany za agenta rosyjskiego. Zwłaszcza mjr Tabortowski po1945r jest postacią nie do naśladowania.Po rozwiązaniu AK większość partyzantów wróciła do domów, część poszła do I lub II armii WP- co prawda podp. Armii Czerwonej , a część ''została w lesie licząc na III wojnę i przyjście Amerykanów.Do 1947 r trwała wojna domowa .Po 47r. to walka ''leśnych'' polegała na tym ,że kogoś zabili ,napadli na pocztę, na GS ,w Grajewie na kasę dawnego ''PSS''. Czasami nocą straszyli zwykłych ludzi -żądając jedzenia lub furmanki -wiem to od ludzi z ok. Białaszewa , Cyprek i Wożnejwsi. Np. mjr Tabortowski zginął w Przytułach w 54r. próbując ''obrobić'' BS lub GS. W mojej rodzinie byli Akowcy , jeden został roztrzelany , ale trzeba mówić całą prawdę o naszej historii. Jest jeszcze 1 zdarzenie obciążające Tabortowskiego, ale to może innym razem.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.