niedziela, 26 maja 2024

Tłuste koty w "mleczarni"

Kiedy dział skupu zrobi porządek z kierowcami "kradnącymi mleko"? To nie takie trudne . Komisyjny odbiór mleka i wyjdzie szydło z worka z kim kierowcy kombinują u kogo będzie w tym dniu mleka mniej .proste.

koos zyje czasami komuny

A kto wtedy będzie woził mleko?

Złapali Cię za rączkę że żale wylewasz ?

Oj prawda sama znam takiego kota .Jedyny żywiciel rodziny a willa stoi .

Każdy kradnie to kradnę i ja

Załóz wagę pod zbiornik mleka

Załóz wagę pod zbiornik mleka

Gdybyś miał okazję nie zrobiłbyś tak samo? Jak się nie kręci na boku to nic się nie ma.

Obywatel a jak rolnik ma kilka mieszkań ,domy, hektary ,traktory , to też tłusty Kot i kradnie ?

Tam mafia działa, nikt nikogo nie sprawdzi, wszyscy umoczeni, laborantki opłacane do badania mleka i głową muru nie przebijesz. Góra będzie się przyglądać temu i tak już przyglądają się pół roku i nic nie robią z kotami

Staś A co mają do tej sprawy laborantki? One chyba tylko badają mleko

O właśnie czemu mówicie o kierowcach (kotach) a nikt nie wspomina o laborantkach (kotkach) tam też prywatnie z dostawcy żyją czemu im odpalacie dole i się nie czepiacie . Każdy chce żyć Pozdrawiam

Wszyscy źli tylko rolnik dobry i całe życie poszkodowany ?

Rolnik jest producentem i uczciwie pracuje na to co ma, a kierowca po prostu kradnie. To chyba zasadnicza różnica.

Przecież to każdy wie, dziwne, że ci, którym powinno zależeć się tym nie zainteresują. Pewnie jak to w życiu - ręka rękę myje. Zona w domu z dziećmi, a z jednej pensji się domy budują. Phi. No ale, kraść też trzeba umieć i widać można z tego żyć.

Dziwna sprawa , gdyby kierowca nie miał co zrobić z tym mlekiem to by wziął tylko tyle ile da rade wypić , więc co do uczciwej pracy rolnika mam zastrzeżenia .

Proszę nie ubliżać Tłustym Kotom. Nazwa ta jest zarezerwowana dla PISowców. Ci w mleczarni to najwyżej malutkie kotki. Ale tak obiektywnie - niestety nasz naród to jakaś degrangolada: wielu to złodzieje, oszuści, pijaki, cwaniaki. A to wszystko z wybitnymi "wzorcami" na samej górze, a niby wierzący.

jolanta to tak jak nauczyciele!

Ja tych kierowców to wciągu tygodnia (3 odbiory) bym wyłapał z kim oni kręcą

do Michał z tą uczciwością rolnika to bym nie przesadzał, jak kierowca ukradnie rolnikowi to da innemu, który świadomie bierze na siebie to co ukradł kierowca (czytaj okrada poszkodowanego rolnika) a mówienie że trzeba kombinować, to zwykłe złodziejstwo czy osoby przyzwlające chciały by ich okradano? Jak ukradną samochód to boli a jak cię okradają każdego dnia to nazywamy kombinowaniem i zaradnością? Nie nażekaj jak cię okradną bo sam dajesz na to przyzwolenie.

Do Michała: w punkt

Rolnik zawsze poszkodowany, biedny musi płacić najniższe ubezpieczenia, biedny ma największe dotacje unijne i jeszcze biedak najmniej wody dolewa do mleka.
Niech nam szefowie dobrze płacą to nikt nie będzie kantował a tak szef zarabia miliony a my 1000 zł.

CZy ktos moze wytlumaczyc jak odbywa sie ta kradziez , bo nie rozumiem .

"uczciwość" rolników z wirówkami na zapleczu

a co oni robia z tego kradzionego mleka ?

A wirówki to do czego macie pochowane u siebie to się nie widzi problemu cały czas tak źle jak nie susza to co innego

Proszę udowodnić kradzież a potem wszystkich wrzucać do jednego worka ? to tak jakby powiedzieć że wszyscy rolnicy to obłudnicy bo mają mercedesy i nowe traktory ?potraficie tylko w jedną stronę bić pianę

Zacznijcie pracować to też będzie was stać na domy, samochody . Wylewacie swoje gorzkie żale że komuś się powodzi.Nie macie jaki to jest ciężki zawód ,nie pakujcie wszystkich do jednego wora.

Już jednego złapali i ma dożywotni zakaz. Teraz lawetą jeździ u mamusi

Kradną jak nic a potem dają po 200litrów dla żony i dla laborantki ,żeby Panie mogli się kápać w mleku.

Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza.

Dolewasz wody do cysterny pelnej mleka i nabijasz to na konkretnego rolnika, z ktorym potem dzielisz sie kasa, tj. rolnik dostaje wiecej kasy, jakby zdal wiecej mleka i dzieli sie tym z kierowca. Jak masz cysterne i dolejesz do niej kilka wiader wody, to jakosc bedzie w normie. Kilka wiader, wiadomo ile to litrow, ile litr mleka kosztuje, wiemy, a mleko oddaje sie kilka razy w tygodniu. Zatem mozna z tego dobrze nastukac w ciagu roku :)

Mam wrażenie, że komuś bardzo na tym zależy aby przypominać ten temat. Prawda Staś? Pracowałeś w branży i coś Ci nie pykło? Bo mam wrażenie, że pół roku temu też siałeś zament podobnym postem. Co świadczy Twoja rachuba czasu w twojej wypowiedzi. Czyli wywołać burzę i czekać co się będzie działo. A tu nic. Więc znowu się przypomnę. Jak masz lub miałeś coś za uszami, nie znaczy że inni są tacy sami! Szkodzisz zarówno rolnikom jak i otoczeniu współpracującemu z nimi poprzez swoje podrzegania. Czasy się zmieniają, ale najwyraźniej nie Ty, bo dalej drążysz. Podejrzewam, że nawet nie Jesteś Rolnikiem tylko zwyklym obłudnikiem.

Wam się już w dupach przewraca , dotacje na wszystko ,wiecznie pokrzywdzeni,wiecznie zarobieni i wiecznie zazdrośni i zawisni ?sami swoim postępowaniem zrażacie ludzi do siebie

Bawi mnie przytyk, że ktoś ma dom czy cokolwiek innego. Bo jak się człowiek dorobi to od razu złodziej. Takie wasze małomiasteczkowe myślenie, w Grajewie nadal jak w lesie. Nikt nie pomyśli, że może sprzedał ziemię po dziadkach itp.

kierowca mleczarni to interes zycia rob dwojke i bedziesz bogaty

Minnnn - to się zdecyduj. Się dorobi czy sprzeda ziemię po dziadkach? To jednak zgoła dwie różne sprawy. Dorabianie się na koszt społeczeństwa, to jednak już nie jest chyba taka uczciwa sprawa? Bo na koniec, za te machlojki płaci konsument, czyli my. Zamiast za mleko, płacisz za wodę, której niby zaradni panowie, dolali do cysterny. to mimo wszystko małe miasteczko, a małe miasteczko rządzi się swoimi prawami. Wszyscy, wszystko o wszystkich wiedzą i jakbyś zapytał tych, którzy trochę lepiej znają wybranych kierowców, szybko doszedłbyś do wniosku, że z jednej pensji tak nie pożyjesz. Jest jednak w naszej polskiej mentalności, niestety, ciche przyzwolenie na złodziejstwo, bo ludzie są nie do końca wyedukowani. W oczach wielu, jak okradasz pracodawcę lub jak ciągniesz kasę z budżetu państwa, to jesteś zaradny cwaniak. Jakoś nikomu nie przyjdzie do głowy, że ta kasa nie bierze się znikąd. Pracodawca, na koniec przerzuca koszty na krańcowego konsumenta, a do kasy państwa dorzuca się każdy obywatel. Zatem taki zaradny cwaniak, tak naprawdę okrada każdego z nas po trochu. Jak już ktoś wyżej napisał, jak komuś z domu wyniosą telewizor, to będzie lamentował i psioczył na złodzieja, ale jak codziennie skubią go po złotówce, to są zaradni. Kradzież to kradzież i trzeba nazywać rzeczy po imieniu.

(...) "sprzedał ziemię po dziadkach itp..."
Dorabianie się na sprzedaży spadku to teraz cel, sens życia dla wielu... :)))
I śmieszno i straszno.

A pogonić koty i kotki bure niech żyją ze swoich poborów to zobaczymy czy tak będą fikać ,a Wy rolnicy nie odpalajcie im dzialki to się skończy ,bo to działa we 2 strony(kotka dawała to kociaki z kotem miala)

nie mozecie z tym zrobic czegos? zglosic? tyle juz gadania a gadacie gadacie i nikt nic nie robi z tym

Teraz już tak nie można robić biznesów w mleczarni, eldorado to było jak się mleczko woziło na 5 aut, żona w laboratorium,kasa szła aż miło.

Jeden dostał dożywotni zakaz to teraz w straży pracuje..

Do Antoni, mówiłem stricte o sytuacji opisanej przez Obywatela, bo ewidentnie kogoś boli, że ktoś ma lepiej od niego. Podałem przykład, zbudował dom bo może sprzedał działkę czy faktycznie dorobił się własnymi rękoma. Jak za rękę się nie złapało, to nie powinno się od razu mówić, że złodziej. No tak, ale zapomniałem, że w Polsce jak ktoś ma lepiej to pewnie ukradł. W takiej mentalności jeszcze długo będziemy żyć. A sam temat powraca jak bumerang, jakby faktycznie byłoby coś na rzeczy, to towarzystwo dawno byłoby przegonione.

mieszczuch - wyglada na to, że to są po prostu wydatki z góry wkalkulowane w koszty. Płacą za to na końcu klienci, a kilku "zaradnych" się wzbogaca. Tak to już jest. W tym kraju bycie uczciwym widać nie popłaca.

Zgłosić do PIP będzie kontrola i po ptakach. Chętnie podejmie temat inspekcja pracy

Wpisujesz się narrację typowego bambra Ty o kimś źle oczywiście możesz masz prawo ale jak ktoś Tobie utrze nosa to wielki krzyk że od rana do nocy pracujesz itd ,pracuj zarabiaj wzbogacaj się nie chce Twego traktora i Twoich krów więc możesz spać spokojnie , ale nie opowiadaj opowieści z z krypty że jest aż tak źle w rolnictwie bo w końcu by kupić coś albo wziasc na kredyt trzeba mieć świadomość tego że mnie stać kupić/ spłacić ?

Minn z tym rozgonieniem towarzystwa to tak nie do końca , to tak jakbyś chciał rozłupać beton przy użyciu widelca czyli efekt nijaki .

Kierowcy tzw nadwyżkę z trasy dopisują dogadanemu rolnikowi. Przez co okradają mleczarnie

A od czego jest policja? Mleko kosztuje około 3 złote. Jeżeli brakuje ci po 10-20 litry a mleczarnia nic z tym nie robi to dzwoń na policję. Musisz mieć tylko legalizację. Dziesięć odbiorów to jest kradzież na około 600 zł.

Ludzie tutaj w większości nie rozumieją na czym polega oszustwo. Myślą, że ktoś faktycznie kradnie mleko prosto od krowy. Haha, niby do czego?

A ja pozdrawiam chłopaków co do mnie przyjeżdżają po mleko od kilku lat / , litry się zgadzają, mało tego, nigdy nie robią problemu w zimę jak jest nie odśnieżone, czy zastawie podwórko i nie mogą zawrócić, trzeba znać też swoją prawą i obowiązki, trzymajcie się chłopaki :)

Do rolnika :czy aby jesteś rolnikiem?? a może jesteś kierowcą ??albo jesteś może słupem kierowcy i innych rolników

Po co wylewasz żale?? Przemawia przez ciebie zazdrość? Rób prawko wsiadaj na beczkę i zobaczysz jak to jest być tłustym kotem. Tylko dobrze się przygotuj bo wielu próbowało i zanim dobrze zaczęli to już zrezygnowali bo u gospodarzy syf, nie ma jak wjechać, jak zawrócić, ciągłe pretensje i praca często na doby boooo nie ma komu jeździć- a niby takie luksusy. Zastanówcie się co piszecie i zanim ocenicie to popracujcie ta. Zazdrość jest niezdrowa i prowadzi do wrzodów i innych chorób. Zamiast zazdrościć to idź tam pracuj.

Zazdrość, zazdrość i jeszcze raz zazdrość.!
Najlepiej zrobić złodzieja z kogoś, komu się powodzi i po kim widać. Taki kierowca zarabia przeciętnie 7-8 tys. na rękę, jak chce pracować, to i nawet więcej. Dochodzą zarobki żony, niektórzy mają inne zajęcia gdzie dorabiają, jako mechanik czy jako osoba wykonująca remonty mieszkać. Zapraszam osoby ,które również chciałyby żeby było ich stać na tą "willę" , do podjęcia pracy jako kierowca na mleczarni. Tylko najlepiej zimą kiedy warunki do jazdy są sprzyjające. Bo kiedy Ty boisz się wyjechać do biedry po zakupy, to ten złodziej musi ciągnąć 40 ton po lodzie, żebyś miał rano śmietankę do kawy zazdrośniku.. I jak będziesz siadał do wigilijnego stołu, to pomyśl, że on właśnie odkopuje samochód ugrzęzły w śniegu. Wnioskuje ,że osoba która zamieściła na temat na forum , nie jest poszkodowanym rolnikiem, tylko nieudacznikiem życiowym .który sobie nie radzi. Sprzęt do odbioru mleka jest tak zabezpieczony jak bank, dzisiejsza technologia pozwala na monitorowanie całego procesu. Już dawno się skończyło to o czym tu się pisze. Dodajmy, że działa to w dwie strony. Jak na liczniku wychodzi więcej niż w rzeczywistości jest mleka w zbiorniku, to nikt nie zgłasza problemu. Pozdrawiam.

Brawo!!!! Tak klarownie napisane, że jak jakiś nieudacznik nadal nie zrozumie to jest nie tylko nieudacznikiem ale i tępakiem!!!!

Bambry myślą że im się wszystko należy dotacje ,zniżki ,krusy,wczasy ,ferie itd ale jak powiedz coś nie po ich myśli to jesteś złodziej i jeszcze gorzej

Ja też pozdrawiam kierowców z naszej trasy. U nas się mleko zgadza.

A ja myślę że autor postu na forum ewidentnie dostał kosza bo mu nie wyszło i teraz boli. Dla tych wszystkich co tak zazdroszczą vtej kasy, tych domów i tego że ich żony w domu siedzą nic nie robią , proponuję zostać kierowcą " mleczarki" już nie jeden chojrak po trzech dniach telefonu nie odbierał albo słuch o nich znikł! Cały czas są wakaty na to stanowisko a nóż się dogadasz z " kotkiem i kotką" i będziesz miał willę i etc. Zapraszam do kontaktu mam wolne miejsca na tym stanowisku! Bądź milionerem jak inni! Typowe dla naszego " w dupie był gówno widział ale książkę o tym napisze" Dla Wszystkich którzy tym jadem plują życzę zdrowia i milionów , i obyście " kotami i kotkami" zostali powodzenia

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.